Niklowanie i chromowanie elementów metalowych to sztuka, którą udoskonalamy od lat. Jesteśmy w tej dziedzinie jednym z liderów, gwarantującym najwyższą jakość przy wykonywaniu każdego zamówienia. Chrom jest jednak szczególnym metalem (przejściowym) i jego obróbka wymaga konkretnych umiejętności.

Chrom to wytrzymałość i jakość

Chrom 3+ to najnowsza technologia w galwanotechnice. Chrom używany przez nas to właśnie Chrom trójwartościowy. Nadaje on więcej blasku i pokrywa detale lepiej niż Chrom VI. Dzięki wykorzystaniu tego materiału otrzymujemy lepsze efekty – zarówno po względem efektowności jak i wytrzymałości. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta.

Kąpiele w chromie 3+ (trójwartościowym) mają także inne właściwości. Poza samym pokrywaniem metalowych elementów, są również zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku. Wiele zakładów wciąż korzysta bowiem ze starej technologii Chromu VI, który nie ma takich właściwości i równocześnie szkodzi środowisku i ludziom. Potrafi też uczulać i wywołać poważne choroby. Odejście od stosowania Chromu VI to jedna z najważniejszych cech naszej produkcji. Stawiając na zadowolenie klientów i wybierając metale przyjazne środowisku możemy bowiem stawać w szranki z czołowymi europejskimi firmami.

Używanie z chromu w galwanizacji to przede wszystkim nakładanie jego cienkiej, równej warstwy na elementy metalowe zamówione przez klienta. Rozpocząć należy to efektownym przygotowaniem powierzchni takiego detalu i uzyskaniem jego gładkości. Usuwamy także wszelkie tlenki metali i nawet najmniejsze ślady korozji. Kolejne kroki to tworzenie niklowej powłoki i zabezpieczenie całości równą warstwą chromu. Dzięki temu można uzyskać wysoki połysk i trwałość, która przez lata będzie chronić metal sprawiając, że będzie się świetnie prezentować.

Na każdym etapie obróbki przykładamy uwagę do każdego elementu i kontrolujemy jego jakość. Powierzchnia musi zostać idealnie wygładzona i równo pokryta, czego pilnuje sztab naszych specjalistów. Wszystko po to, by efekt końcowy państwa zadowolił i był naszą najlepszą reklamą. Trzymając się tego systemu od lat uzyskaliśmy stabilizację i możemy się rozwijać, obserwując stały przyrost zamówień. Solidność, znajomość rzemiosła i odpowiedni chrom sprawiają, że możemy być pewni naszej oferty.