O Nas

Historia

Fabryka Okuć Kuczyński Sp z o. o. Sp. k. to firma rodzinna z wieloletnią tradycją, która w 2012 roku obchodziła jubileusz 35-lecia istnienia. Korzenie Fabryki Okuć Kuczyński wywodzą się z jubilerstwa, kiedy to w 1977 roku Pan Jerzy Kuczyński założył zakład jubilerski „Złotnictwo Jubilerstwo”. Zakład w szybkim czasie stał się liderem w branży jubilerskiej. Wraz ze zmieniającym się zapotrzebowaniem, po wcześniejszym przeanalizowaniu rynku akcesoriów meblowych, w 1999 roku Zarząd firmy zdecydował się na rozszerzenie działalności o produkcję elementów chromowanych do mebli tapicerowanych.

Innowacyjne Technologie

Swój sukces Fabryka Okuć Kuczyński zawdzięcza nieustannemu inwestowaniu w innowacyje technologie i wysokiej klasy specjalistów. Dzięki temu wykonywane przez nas usługi stoją na najwyższym poziomie. Fabryka posiada profesjonalne zaplecze techniczne w skład którego wchodzi park maszynowy wyposażony w najnowsze maszyny, automatyczna linia galwanizerska do nakładania powłoki chromu trójwartościowego i sześciowartościowego oraz automatyczna oczyszczalnia ścieków. Innowacyjna automatyczna linia galwanizerska stawia Fabrykę Okuć Kuczyński w czołówce najnowocześniejszych firm w Europie.

Ekologia

Mając na uwadze środowisko naturalne dokładamy wszelkich starań aby nasza działalność miała charakter ekologiczny. Dlatego też wszystkie nasze produkty są w 100% odnawialne, a wszystkie surowce pochodzą z Unii Europejskiej. Ponadto posiadamy własną oczyszczalnię ścieków pogalwanicznych. Firma Fabryka Okuć Kuczyński posiada branżowe systemy, gwarantujące najwyższą jakośc producji.

Wyroby

Dzięki ciągłemu rozwojowi przedsiębiorstwo nieustanie poszerza swoją ofertę w której poza okuciami do mebli tapicerowanych znaleźć można, akcesoria do mebli biurowych, skrzyniowych, kuchennych oraz łazienkowych, wyposażenie dla hoteli: stoły, krzesła, balustrady, uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych. Swoje produkty Fabryka Okuć Kuczyński prezentuje na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz na licznych targach krajowych i zagranicznych w tym na najbardziej prestiżowych targach poddostawców przemysłu meblarskiego – Interzum w Kolonii.

Działalność Charytatywna

Fabryce Okuć Kuczyński nie obca jest również działalność charytatywna – do tej pory firma udzieliła wsparcia: Klinice Torakochirurgi Uniwersytetu Medycznego, Klubowi Pomocy Osobom z Nierównością Kończyn, Katedrze Onkologii Uniwersytetu Medycznego, Oddziałowi Dziecięcemy Szpitala Hematologii w Poznaniu. Wsparcie otrzymał również Festiwal Sztuk Naszych Dzieci Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Poznański Klub Płetwonurków Delfin, Dom Dziecka w Bninie, Hospicjum Domowe w Poznaniu, Roktar.

Nagrody i Certyfikaty

Wieloletnia działalność firmy, jakość jej produktów jaki i sposób współpracy z kontrahentami została doceniona poprzez przyznanie licznych certyfikatów, medali, nagród i wyróżnień. Fabryka swoim doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi poprzez członkostwo w Polskiej Izbie Gospodarczej Importerów Eksporterów i Kooperacji, Wielkopolskim Stowarzyszeniu Handlu i Usług i w Tarnowskim Stowarzyszeniu Przedsiębiorców, ponad to jesteśmy laureatami licznych nagród Fair Play. Fabryka Okuć Kuczyński swoją działalnością gospodarczą jaki i działalnością na rzecz społeczności lokalnej doskonale wpisuje się w idee pracy organicznej tak cenionej w Wielkopolsce.